Stomatolog - Dentysta - Best Dent Warszawa

Zabiegi stomatologiczne / Profesjonalne Czyszczenie

Wróć

Złogi kamienia nazębnego oraz osady nazębne mają bezpośredni wpływ na wygląd i zdrowie naszych zębów i dziąseł. W skład płytki nazębnej i kamienia nazębnego wchodzą bakterie chorobotwórcze wywołujące zapalenie dziąseł i przyzębia (potocznie zwane paradontozą) oraz próchnicę zębów. Pozostałe składniki to związki nieorganiczne wapnia i fosforu. Aby nasze zęby i dziąsła pozostały zdrowe należy systematycznie poddawać się zabiegowi profesjonalnego czyszczenia zębów. Czyszczenie w gabinecie stomatologicznym przeprowadza się różnymi metodami. Techniki te można ze sobą łączyć, więc są stosowanie różne kombinacje metod. Nasi specjaliści po dokładnym badaniu, doradzą Państwu odpowiednią metodę.

Skaling

jest to usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z powierzchni zębów za pomocą narzędzi ultradźwiękowych lub instrumentów ręcznych.
Masywne złogi usuwa się za pomocą ultradźwięków a kontynuuje się, zwłaszcza poddziąsłowo, instrumentami ręcznymi.

Polishing

po skalingu wygładza się powierzchnie zębów, używając do tego celu specjalnych gumek i szczotek oraz odpowiednich past polerujących zawierających fluor lub hydroksyapatyt (składnik szkliwa zębów)
Polerowanie zabezpiecz przed odkładaniem płytki nazębnej, daje poczucie czystości i świeżości jamy ustnej.

Piaskowanie

to zabieg usuwający przebarwienia zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy).
Silny strumień wody, powietrza i bardzo drobnego proszku doskonale usuwa przebarwienia i zapewnia idealna gładkość zębów.