Stomatolog - Dentysta - Best Dent Warszawa

Licówki Porcelanowe

Wróć

Kilka słów o stomatologii estetycznej


W ostatnim czasie stomatologia estetyczna zyskuje coraz większą popularność. W wielu przypadkach żądany efekt można uzyskać za pomocą:


  • wybielania,
  • wypełnień kompozytowych,
  • lub licówek porcelanowych.

W niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe leczenie ortodontyczne, periodontologiczne lub protetyczne.


Rodzaj zabiegu estetycznego powinien uwzględniać indywidualny charakter pacjenta. Wszelkiego rodzaju zabiegi muszą nadać uzupełnieniu naturalny wygląd oraz zharmonizować je z otaczającymi tkankami (np. z dziąsłami, wargami) oraz z kompozycją twarzy.


Lekarze zajmujący się stomatologią estetyczną w BEST DENT są doskonale przeszkoleni, oraz posiadają odpowiednią wiedzę praktyczną, aby zająć się przywróceniem estetyki również Twojego uśmiechu. Nasi specjaliści stworzą plan leczenia, który umożliwi uzyskanie długotrwałego efektu, z zachowaniem zasad proporcjonalności, harmonii i aktualnych ideałów piękna.


Co należy wiedzieć o licówkach


Licówki porcelanowe stanowią doskonałą alternatywę dla koron pełnoceramicznych oraz tradycyjnych koron metalowo-ceramicznych. Dzięki licówkom można trwale i bardzo szybko zmienić uśmiech, nie poświęcając przy tym zbyt dużej ilości zęba naturalnego. Są one doskonale akceptowalne przez tkanki naturalne, a ich struktura idealnie imituje zęby. Pochłaniają, odbijają i przenoszą światło w taki sam sposób jak naturalne zęby oraz charakteryzuję się naturalną fluorescencją. Wypolerowane i dobrze wykończone krawędzie licówek ułatwiają utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i pozwalają cieszyć się zdrowym przyzębiem. Pacjenci są bardzo zadowoleni z tego typu uzupełnienia-zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym (minimalna preparacja zęba).


Wytrzymałość i trwałość


Licówki porcelanowe są bardzo cienkie-ich grubość waha się od 0,2 do 0,5mm. Można je łatwo złamać jeśli nie są przymocowane do powierzchni (podobnie jak glazura czy terakota). Po mocowaniu stają się bardzo stabilne, a ich połączenie z zębem jest bardzo wytrzymałe. Porcelana nigdy nie ulega przebarwieniu ani starciu, więc uzupełnieniem możemy cieszyć się przez kilkanaście lat. Dlatego licówki porcelanowe cieszą się dużym uznaniem wśród pacjentów i lekarzy, są najlepszym i najbardziej trwałym uzupełnieniem protetycznym.


Licówki kompozytowe


Istnieje również możliwość pokrywania zębów licówkami kompozytowymi. Można to wykonać w sposób bezpośredni – lekarz pokrywa powierzchnie zębów materiałem kompozytowym (ten materiał służy również do wykonywania wypełnień ubytków) robiąc to na jednej wizycie. Inna metoda to pobranie wycisku i przygotowanie takich licówek przez technika oraz zacementowanie do powierzchni zębów. Licówki przygotowane przez technika są bardziej trwałe, ale wymagają dodatkowej wizyty i są nieco bardziej kosztowne. Niestety ten rodzaj materiału nie jest odporny na przebarwienia, odpryski, starcie i zużycie. Kompozyt gwarantuje estetyczny uśmiech tylko przez krótki okres czasu (2-5lat).


Nowość: Licówki bez szlifowania


Dzięki rozwojowi techniki, który prężnie postępuje również w stomatologii, od niespełna kilku lat możemy cieszyć się licówkami porcelanowymi, które nie wymagają szlifowania zęba. Postęp technologiczny pozwala obecnie na wykonanie ultra cienki i jednocześnie super wytrzymałych licówek. Wystarcz jedynie pobranie wycisku i już na kolejnej wizycie (w odstępie około 7 dni) Twój uśmiech zostanie zmieniony.


Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych specjalistów, którzy wykonają odpowiednie analizy i przygotują odpowiedni plan leczenia.

Sprzęt do montażu licówek

Przed i po zabiegu nakładania licówek:

Przed i po zabiegu nakładania licówek - P. Dorota Przed i po zabiegu nakładania licówek - P. Kasia
BEST DENT
Klinika Stomatologii
Profesjonalnej

Przejazd 4
02-654 Warszawa
Tel.: +48 22 493 01 99
Komórka: +48 790 024 371
gabinet@bestdent.com.pl
BEST DENT
Gabinet Stomatologii
Profesjonalnej

Sękocińska 11A/1
02-313 Warszawa
Tel.: +48 22 659 94 86
Komórka: +48 513 099 063
gabinet@bestdent.com.pl